Бібліотека «Арбороаса» у с. Йорданешти була створена у 1882 році, коли була відкрита місцева школа. Нею піклувалися відомі люди села. Бібліотека мала значний літературний фонд на той час./Files/images/4.JPG

Проіснувала вона до 1944 року. У 1944 році багато жителів села були вимушені емігрувати за кордон та бібліотечний фонд був знищений.

У 1948 році у покинутому будинку єврея Бурика була відкрита сільська бібліотека з фондом 50 книг. З часом бібліотечний фонд зростав.

З 1973 року завідуючої сільської бібліотеки призначено Кирчу Ауріку Іллівну. У 1989 році бібліотека переходить у нове приміщення нового клуба села, який сьогодні перейменований в будинок культури ім.. «Чіпріяна Порумбеску». У 2001 році сільська бібліотека переходить у підпорядкування Йорданештської сільської ради. Рішенням виконкому сільської ради від 2 листопада 2002 року сільській бібліотеці поновлено назву «Арбороаса».

На сьогоднішній день бібліотека являється культурним центром села, де читачі мають змогу відпочивати духовно. Книжковий фонд нараховує більше 10 тисяч примірників. У бібліотеці часто проводяться зустрічі з письменниками, поетами, вчителями, журналістами, з гостями Румунії, Республіки Молдова. Проводяться творчі вечори, літературні години, години поезії та багато інших заходів.

В 2013 році Йорданештська сільська бібліотека отримала два комп’ютери та комплект периферійного обладнання від Програми «Бібліоміст». Тепер користувачі можуть не тільки читати книги та журнали, але й безкоштовно користуватися мережею «Інтернет». Молодь радо спілкується в соціальних мережах, пише реферати, домашню роботу. Жителі села за допомогою програми «Скайп» спілкуються зі своїми рідними, друзями.

За високі досягнення у розвитку бібліотечної справи неодноразово сільська бібліотека була нагороджена почесними грамотами та подарунками.

Кiлькiсть переглядiв: 548

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.